Text Size
Субота, листопада 28, 2020

БМР-1Кинута в Копачах ІМР, або користь від Google Earth

Це було навіть не фото, а неякісний скріншот з якогось документального фільму про ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС. В кадрі по проммайданчику станції їздила дивна машина, схожа на самоходну артустановку, але без гармати та ще й обшита зверху чимось на кшталт матраців. Спочатку я вирішив що це переробка старої ІСУ-152, їх було з десяток на ліквідації (планували стріляти з них бетонобійними снарядами по стінах, щоб мати доступ до приміщень зруйнованого 4 блоку, але в останній момент від цієї ідеї відмовились і самоходки використовували як тягачи). Але ходова частина машини у фільмі не відповідала ходовій ІСУ-152... І я відклав це питання на майбутнє.

Та ось проходячи тиждень тому по «Майданчику зберігання металевих РАВ» на ПЗРВ (пункт захоронення радіоактивних відходів) «Буряківка», серед скупчення іржавих ІМРів і БТРів, я угледів дивну машину, схожу на самоходку без гармати. Вона була з усіх боків затиснута ІМРами і мені прийшлось видертись на одну з них аби зробити декілька фото... Потім розберусь що воно таке.

БМР-1 на ПЗРВ «Буряківка». 2010 рікБМР-1 на ПЗРВ Буряківка

Згодом я показував фото своїм знайомим, що знаються на «танках», але вони тільки знизували плечима... Та ось все ж таки на одному з форумів 19 річний «гуру» бронетехніки Ілья зміг дати мені відповідь:

«Це БМР-1, бойова машина розмінування, зроблена на базі самоходної артустановки СУ-122-54, без кулеметної башти і з демонтованим навісним обладнанням, але все ж таки це вона - БМР-1».

В якості доказу він вислав мені декілька фото цієї машини. Тепер я, принаймні знав, як підписати фото, коли буду поповнювати підбірку військової техніки на своєму сайті Lost Places. Та щось в усіх цих фото здалось мені знайомим... Я поліз у свої архіви, знайшов там той самий скріншот із фільму, про який я писав на початку і... Зрозумів, що це на справді одна і та ж сама машина. І демонтована башта і наварені зверху металеві стрічки для підтримки імпровізованого протирадіаційного захисту, все говорило за те, що це вона.

БМР-1 на проммайданчику ЧАЕС. 1986 рікБМР-1 на проммайданчику ЧАЕС. 1986 рік

Не знаю, можливо їх таких було декілька. І це не та сама машина, а просто така сама... Принаймні, я буду думати що це вона.


Коментарі
Александр 2011-05-11 16:47:30

Евгений,скорей всего Вы правы,и на кадре из фильма и на вашей фотографии одна и та-же машина. Обратите внимание разорванный "брызговик" слева,и всё станет на свои места)
Скорей всего...
KRANZ 2011-06-25 00:59:23

Да, согласен с Вами Александр. Тем более, что больше нигде в Зоне другой такой машины я не видел.
Послуга лише для зареєстрованих користувачів!
Component by Compojoom