Text Size
Субота, листопада 28, 2020

ДеснаПолігон Десна

Повна назва цього об'єкту: 169 навчальний центр сухопутних військ Збройних Сил України «Десна». Хоча я з дитинства знав його, просто як «танкодром Десна», а ті хто там служив, ще за «совітів», казали ще коротше: «Остер» (найближче до "Десни" відносно велике містечко Чернігівської області, Козелецького району. Від Остра до «Десни» трохи більше 20 км). Місце це в усіх відношеннях досить цікаве, і потребує більш серйозного опису, а ніж мої "три слова по темі". Досить велика территорія (обмежена з одного боку рікою Десна, а з іншого Києвським Морем), на якій розташовані різноманітні тактичні полігони (у них навіть є своя локальна залізниця і курсує потяг з одним пасажирським вагончиком), віддаленість від основних автодоріг та ще й специфічний статус, забезпечили цьому місцю достатньо спокою (не дивлячись на періодичну стрілянину з усіх видів зброї і катання на танках). Але крім того всього тут ще й живуть люди в селах... Фактично посеред полігону. Навколо сіл стоять попереджуючи таблички, що застерігають заглиблюватись у ліс, бо стріляють... А на час проведення військових маневрів, чи навчальної стрільби, частину доріг просто перекривають і деякі села на певний час стають повністю ізольовані від зовнішнього світу.

Я добре пам'ятаю час проведений влітку вісімдесят якогось року (ще до «Чорнобилю») в одному з таких «анклавних» сіл - Соколівка, на базі відпочинку. Вилітаючи шибки з вікон, коли бомбардувальники СУ-7 долали звуковий бар'єр, канонада гармат за лісом і тріскотіння АКМ. Зйомки кіностудією ім. Довженка епічного фільма "Батальони просять вогню". Знімали поруч із базою, використавши місцевий пляж, як знімальний майданчик. Накопали там шанців, набудували декоративних бліндажів, обмотали все колючим дротом і посеред пляжу вкопали здоровенну обвугленну вербу. Було багато шуму і вибухів (тепер вже не десь за лісом, а прямо поруч з базою). А в диму від димових шашок перелякано носились очманіли сільські корови, якіх так ніхто і не посвятив у велики кінематографічні задуми дожвенківців.

Потім знімальна группа повернулась до Києва, а відпочиваючи продовжили лазити на пляж штурмучи загорожу з колючого дроту і перелазячи через шанці.

ДеснаПолігон Десна

А ще у місцевих лісах дуже багато грибів. Їх просто нікому збирати. Періодичні набіги «диких» людей з міста, озброєних «Атласом їстівних грибів», на щастя, не в змозі спустошити цей грибний рай. Місцеві ж жителі збирають лише Білі гриби і здають їх на спеціальні приймальні пункти.

ДеснаПолігон Десна

Пам'ятаю філософські розмірковування сторожа бази відпочинку на тему «диких» людей з міста і їх потягу до несамовитого збирання, всього що можно назвати грибами: «Бідні люди! Бідні люди... Цілими днями по лісу тиняються, цілими мішками ті гриби тягнуть... Потім оте все чистять всю ніч, варять... А воно, як вариш, таке синє стає, що тільки штани фарбувать... Бідні...»

Дивно, але всі вижили і ніхто не потруївся.

Всю территорію полігону пронизують ось такі "бетонки". Це дорога від «Десни» до військового містечка «Гончарівськ»

ДеснаПолігон Десна

Ну і на останок, трохи зимових фото.

ДеснаПолігон Десна

В одну з таких зимових поїздок по «Десні», ми злетіли з обледенілої бетонки в кювет і розтрощили собі бампер.

ДеснаПолігон Десна

 

ДеснаПолігон Десна

 


 

Коментарі
прикольно
андрей 2011-11-19 04:53:35

я там был, берцы относил.......
Цікаво)
Сергій 2012-02-14 20:22:42

Знайоме місце. Доводилось проїздити повз нього, коли їздив в село, що неподалік - Тужар...
ВСС 2012-10-17 22:06:31

Да, открыл для себя эти места в сентябре - грибные очень. Только народа и тут тьма, хотя - "они берут свое, мы - свое".
иван 2012-11-25 15:04:01

я служыл в пыхоте в десне. там круто.
виталий 2014-02-24 01:35:31

я бы прокотил)
Хочу покататься на танке
Наталья 2013-03-18 15:40:40

Ребята, подскажите кто знает, у этого полигона есть контактный телефон чтоб можно было договориться покататься на танке и пострелять. Спасибо
Хочу покататься на танке
Андрей 2013-07-05 17:32:02

Наталья, Вы уже нашли как покататься на танке?
виталий 2014-02-24 01:39:28

есть способ но не дёшево))
Послуга лише для зареєстрованих користувачів!
Component by Compojoom