Text Size
Субота, листопада 28, 2020

Bad UrachBad Urach

Bad Urach (Бад Урах).  Німеччина. Земля Баден-Вюртемберг. Район Ройтлінген.

До Бад Ураху ми потрапили цілком випадково. Мандруючи з Маульброну до Баварії і маючи достатньо вільного часу ми вирішили трохи відхилитись від основного маршруту. Особливих ідей не було і ми, зупинившись на півдороги, просто розглядали мапу у атласі автодоріг Німеччини. Бад Урах, був маленькою цяткою на мапі, але поруч з ним на мапі було відмічено Wasserfall (водоспад). А ні я, а ні Наталя водоспадів до цього вживу не бачили, до того ж Бад Урах був не так вже й далеко від місця нашої тимчасової зупинки. Вирішено - їдемо дивитись на Бад Урахський водоспад.

Бад Урах виявився маленьким містечком (за данними 2006 року у ньому проживає 12 567 жителів), оточеним з усіх боків горами (Швабські Альпи). Містечко розташовано на висоті 463 м. над рівнем моря, гори поруч височать ще на додаткові 200-300 м. Містечко вважається курортним центром: лікувальні термальні ванни (слово «Бад» - ванна з нім. не випадково присутнє у назві міста), SPA, пішохідний туризм, лижи взимку. Ну і крім цього біля Бад Ураху є водоспад. Вода падає на вапняний туф з висоти 37 м.

І хоча Бад Урах вважається всесезонним курортом, галасливого натовпу туристів у місті ми не побачили і проблем з вільними місцями в готелях не було. Трохи згодом місцеві жителі пояснили, що зараз «не сезон»... І нам так і не вдалось з'ясувати, коли ж цей сезон тут починається. Поселились у готелі, який першим попався нам по дорозі і цілком влаштував нас своїми цінами і шикарним краєвидом з вікна номеру.

Трохи історії.

Урах з древньогерманського означає «древня вода». Колись цей регіон був дуже вулканічно активним, деякі джерела навіть вказують на те що ще до часів людства на цю територію впав метеорит. В 1970 році в Бад-Ураху на глибині 769 метрів було відкрите гаряче джерело (58˚С) яке зробило Бад Урах популярним, курортом місцевого масштабу.

Ще за часів кам’яного віку на території Бад-Ураху знаходились поселення людей, здебільшого печерні. Найстаріші сліди поселень людей на цій території датовані 1600 роком до нашої ери.

В період Алеманнів (IV -  V ст н.е.) Бад-Урах був важливим замком алеманнської знаті. Тут жив король з своїм почетом, ремісники, які працювали з золотом, бронзою і залізом. Він був розташований на Круглій Горі (Runder Berg) 710 метрів над рівнем моря, колишньому вулкані. З 1967 по 1984 на горі проводились масштабні археологічні розкопки.

В 9 ст. на місті алеманнського поселення був побудований новий замок. Він визнаний одним з найстаріших висотних замків 9-10 ст. Замок був оточений кам’яним муром товщиною 3 метри. Одразу за стіною стояло кілька дерев’яних будівель з входом на першому поверсі. Вони мали фундамент сухої кладки товщиною 80 см і розміром 10,5 х 8 метрів. Один з будинків мав кахляну піч 10 сторіччя з розташованою під нею кам’яною котельною. В замку була капелла, дерев’яні будинки з скляними вікнами (досить серйозне досягнення для тих часів), ткацька, стайня. Пізніше сім’я знатних вершників переселилась в новий замок, де вони жили вже в якості  графів Урахських. Новий замок Hohenurach був побудований на сусідній горі над Ермською долиною в 1025 році. В середньовіччя Бад-Урах (в ті часи він називався Урах) став центром влади.

Близько 1260 Урах став частиною Вюрттембергу. Сто років по тому під час розділення Вюрттембергу південна частина земель сконсолідувалась навколо Ураху, який стали називати секретною столицею і з 1442 по 1482 став резиденцією Герцогів Вюрттембергських.

Тут 11 грудня 1445 народився граф Еберхард І Бородатий, перший Герцог Вюрттембергу. Герцог часто за життя повертався до рідного міста, з походу в Єрусалим в 1468, звідки він повернувся лицарем Ордену Святого Гроба Господня, до речі орден існує і понині. В Ураху він побрався з Барбарою, дочкою Людовіка ІІ Гонзага, Маркіза Мантуї. Тут же народилася і померла їхня єдина донька. Герцог був реформатором і вів просвітнику діяльність. Він заснував Університет Тюбінгена, запросив до Німеччини Братів Загального Життя (Broeders des gemeenen levens), заснував колегіальні університетські церкви в Ураху і інших містах Вюрттембергу. В нього була величезна бібліотека творів перекладених з латини на німецьку. Герцог досяг об’єднання  Вюрттембергу – Вюрттемберг-Урах та Вюрттемберг-Штудгарт. Після об’єднання столиця була перенесена до Штудгарту. Еберхард І Бородатий вважається одним з найвизначніших правителів Вюрттембергу, освіченим реформатором, його навіть називали найславнішим принцем з усіх німецьких принців.

 

Як згодом виявилось, все містечко можна було обійти за півгодини. Старовинні фахверкові будівлі 15 – 16 сторіч, ратуша, палац, аптека, пізньо-готичний фонтан, водяний млин, середньовічна ринкова площа, місточки над маленькою річечкою.

По четвергах в місто приїзжає ярмарок, на якому як і в часи середньовіччя можна купити все що завгодно: одяг, їжу, господарське приладдя, напої. Прямо тут гострять ножі, вирізають на керамічних кухлях імена на замовлення. Є навіть маленька дитяча карусель. Ми купили кілька пляшок чудового гірського Мету (медове вино).

Здається що це місто зовсім не підвладне часу. Минали сторіччя, а тут все як 600 років тому. Взяти хоча б Новий замок у місті. Новий замок побудований «всього лише» в 1443 році... Новобудова!

В Бад Ураху по непарних роках проходять фольклорні фестивалі «Перегони пастухів» (Schaferlauf). Проте ми бачили інший фестиваль. В містечку біля крамниць, ресторанів, житлових будинків були виставленні тазики, ванни, ночви, прикрашені господарями у відповідності з їх смаком і почуттям гумору. Переможець визначався шляхом голосування, для чого всім в місті роздавали листочки з опитуванням.

 

Продовження розповіді у другій частині: Bad Urach. Частина 2


 

Коментарі
Послуга лише для зареєстрованих користувачів!
Component by Compojoom